29 сiчня
Завантажити ще

Єврокомісія пропонує запровадити 9-й пакет санкцій проти РФ: обмеження на експорт та заборона на постачання безпілотників

Єврокомісія пропонує запровадити 9-й пакет санкцій проти РФ: обмеження на експорт та заборона на постачання безпілотників

Єврокомісія оприлюднила подробиці 9-го пакету санкцій, які пропонує країнам блоку застосувати проти Росії через напад на Україну. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

– Сьогодні ми посилюємо тиск на Росію дев'ятим пакетом санкцій, – заявила голова ЄК Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, 9-й пакет санкцій включає санкції проти ще близько 200 фізичних та юридичних осіб Росії. До списку входять російські військові, члени Держдуми та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії, оборонні підприємства. Також в ЄК пропонують запровадити заборону на операції з трьома російськими банками та мовлення чотирьох російських каналів.

Також запропонований пакет містить нові обмеження, спрямовані на російські енергетичний та гірничодобувний сектори. Зокрема, країни можуть заборонити нові інвестиції у гірничодобувну галузь Росії.

Як зазначила дер Ляєн, нові санкції також включають заборону на експорт до Росії безпілотних літальних апаратів. Також у Єврокомісії запропонували запровадити нові експортні обмеження, які стосуватимуться товарів подвійного призначення. Йдеться про "ключові хімічні речовини, нейропаралітичні речовини, електроніку та ІТ-компоненти".