Завантажити ще

Три члени Конституційного суду України пішли у відставку

Три члени Конституційного суду України пішли у відставку
Фото: УНІАН

Конституційний суд України відправив у відставку трьох суддів, згідно з поданими ними заявами. Про це повідомила пресслужба суду. Заяви суддів розглянули на спеціальному пленарному засіданні, яке відбулося у середу, 7 грудня.

– За результатами засідання Конституційний суд ухвалив рішення про задоволення зазначених заяв, – йдеться на сайті КС.

Мова йде про суддів Ірину Зовгородню, Сергія Саса та Ігора Сліденка. У коментарі агентству " Інтерфакс-Україна " керівник управління комунікацій Конституційного суду Мар'яна Гайовська-Ковбасюк повідомила, що у Конституційному суді залишаються 13 суддів, що достатньо для кворуму (необхідно 12).

Видання ZN.UA зазначило, що всіх звільнених суддів було призначено Верховною Радою. Сергія Саса та Ігоря Сліденко – у березні 2014 року, і вони мали скласти повноваження у березні 2023-го. Ірину Завгородню було призначено у вересні 2018 року, і вона ще п'ять років мусила перебувати на посаді члена КСУ.

Усі три судді подали заяви про відставку 25 листопада після того, як спеціальне пленарне засідання щодо обрання голови Конституційного суду не відбулося через відсутність кворуму.

Президент Володимир Зеленський у грудні 2020 року підписав указ про усунення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду України. Виконує обов’язки голови Конституційного суду Сергій Головатий. У травні 2022 року Тупицького оголосили у міжнародний розшук.

Ірина Зовгородня, Сергій Сас та Ігор Сліденко. Фото: ccu.gov.ua

Ірина Зовгородня, Сергій Сас та Ігор Сліденко. Фото: ccu.gov.ua