Завантажити ще

У Національному музеї Катару з’явився 51-й україномовний аудіогід від Олени Зеленської

У Національному музеї Катару з’явився 51-й україномовний аудіогід від Олени Зеленської
Фото: president.gov.ua

У Національному музеї Катару з’явився україномовний аудіогід. Про це 7 грудня повідомили перша леді України Олена Зеленська та сайт президента.

- Українська мова стала другою іноземною після англійської, якою озвучено супровід музейної експозиції, - зазначили в Офісі президента.

Це вже 51-й україномовний аудіогід у 33-й країні світу. До повномасштабної війни таких аудіогідів було впроваджено понад 40. Інформаційний контент українською доступний у профілі музею на стрімінговій платформі оцифрованої звукової інформації SoundCloud. Відвідувачі закладу мають змогу перейти у профіль музею й обрати відповідний аудіогід через QR-код, який можна просканувати на вході.

Олена Зеленська відзначила важливість проєкту саме під час війни, коли мільйони українців змушені шукати прихисток в інших країнах.

Національний музей Катару було відкрито в 1978 році та ренововано у 2019-му. Заклад має інноваційний дизайн, розроблений лауреатом Премії Прітцкера, французьким архітектором Жаном Нувелем. Він побудований у формі «пустельної троянди», яка «росте» навколо палацу шейха Абдалли бін Джассіма Аль Тані, одного з колишніх емірів Держави Катар. 

Меморандум між Посольством України у Державі Катар і Державним управлінням «Музеї Катару» було підписано навесні 2021 року під час візиту Володимира та Олени Зеленських. Втілення проєкту зі створення аудіогідів українською мовою у музеях світу за ініціативою дружини президента відбувається з 2020 року.

20 листопада - 18 грудня у Катарі проходить 22-й Чемпіонат світу з футболу. Світова першість вперше відбувається на Близькому Сході.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua