5 лютого
Завантажити ще

У Дніпрі пам'ятник Пушкіну після демонтажу перенесуть на територію комунального підприємства

У Дніпрі пам'ятник Пушкіну після демонтажу перенесуть на територію комунального підприємства
Фото: Valentyne Kovalov / uk.wikipedia.org

У Дніпрі найближчими днями демонтують пам'ятники, пов'язані з СРСР та Росією. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міський голова Борис Філатов.

- Сьогодні виконком міськради Дніпра самостійно ухвалив рішення перенести пам'ятники Пушкіну, Ломоносову, Горькому та іншим на територію комунального підприємства «Зооконтроль». Нехай поки що постоять там. Цілішими будуть, - написав він.

Філатов заявив, що влада Дніпра неодноразово зверталася до “столичних начальників” з проханням визначити об'єкти культурної спадщини та виключити з їхнього переліку пам'ятники, пов'язані з СРСР та Росією. Він припустив, що після війни мерії “напридумують чергових кримінальних справ” за самоуправство та знесення пам'яток «культурної спадщини».

Згідно з інформацією на сайті міської ради Дніпра, комунальне підприємство "Зооконтроль", де будуть зберігатися російські письменники, підпорядковано Департаменту житлового господарства і надає ветеринарні послуги. Серед них - стерилізація, ветеринарна допомога та вакцинація від сказу безпритульних тварин, реєстрація домашніх тварин, а також утилізація трупів тварин.

Бронзове погруддя російського поета Олександра Пушкіна було споруджено у Дніпрі 1901 року. Постамент зроблений з граніту. Пам'ятник Пушкіну знаходиться на проспекті Лесі Українки (колишній проспект Пушкіна). Його автор - російський скульптор Ілля Гінцбург.

У Запоріжжі у липні з центральної площі прибрали погруддя Пушкіна. 9 листопада погруддя Олександра Пушкіна було демонтовано у Харкові, 11 листопада – у центрі Житомира. Першими за поета після вторгнення Росії взялися обласні центри на заході України.

Фото: t.me/borys_filatovv

Фото: t.me/borys_filatovv

Фото: t.me/borys_filatovv

Фото: t.me/borys_filatovv