Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

Кінець коронавірусу, холодна війна та поразка України: що прогнозували на 2022 рік

Кінець коронавірусу, холодна війна та поразка України: що прогнозували на 2022 рік
Фото: Hannibal Hanschke/Getty Images

Події у світі розвиваються настільки стрімко, що часом прогнози експертів не встигають за ними. Футурологи та фахівці пророкують одне, а насправді відбувається – інше. «КП в Україні» зібрала прогнози, які з'явилися на початку 2022 року на події у світі і звірили їх з тим, що сталося насправді.

Чекали на поразку України

Прогноз: Головною подією 2022 року стало російське вторгнення до України. І зараз мало хто пам'ятає, що наприкінці лютого цього року навіть найближчі союзники Києві пророкували швидку поразку України. Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон якийсь час тому розкрив ці прогнози. З його слів, незважаючи на очевидні ознаки підготовки вторгнення Росії в Україну, для багатьох європейських країн війна стала шоком. Європа виявилася не готовою до масштабних викликів безпеки, тому уряди реагували на ситуацію по-різному.

У Німеччині, наприклад, передбачали швидку поразку України та поділ її на частини. "Німецька точка зору на певному етапі полягала в тому, що, якщо це станеться, це буде катастрофа. Тому буде краще, щоб усе швидко закінчилося, а Україна розпалася. Виправдовуючись, вони посилалися на всілякі серйозні економічні причини", – заявив Джонсон.

Реальність: Україна не тільки не програла і не розпалася, а вже 9 місяців успішно протистоїть російській агресії. Більше того, ЗСУ поступово звільняють окуповані території. І зараз повне звільнення Донбасу та навіть Криму вважаються цілком реальними.

Прогноз: CNN через місяць після початку бойових дій прогнозувало, мовляв, один із сценаріїв Росії полягає в тому, що війна в Україні може стати затяжним конфліктом. РФ втратить значну кількість солдатів, озброєння та техніки у війні, і хоча в минулому вона брала участь у затяжних конфліктах, але з цього не захоче виходити з повністю знищеною армією. Тому буде більше розмов про переговори.

Реальність: Спочатку росіянам справді вдалося відрізати значну частину південного сходу України, але за півроку ЗСУ почали звільняти ці території. Що ж до можливих переговорів, то чим гірші справи росіян на фронті, тим частіше вони порушують цю тему. Але позиція Києва залишається незмінною – спочатку деокупація всіх зайнятих територій, включаючи Донбас та Крим, а потім переговори.

Прогноз: У березні 2022 року Інститут вивчення війни (ISW) прогнозував, що російська спецоперація зайде в глухий кут. Це буде не перемир'я і не припинення вогню, це стан війни, за якого Росія проводить наступальні операції, що не змінюють ситуації.

Реальність: Російські сили продовжують обстрілювати українські міста, спустошуючи їх та вбиваючи мирних жителів. Росіяни все ще сподіваються зламати волю українців і змусити їх припинити бойові дії та здатися. Однак окупанти зазнають невдачі.

Попри прогнози, Україна не лише не програла, а й успішно звільняють окуповані території. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Попри прогнози, Україна не лише не програла, а й успішно звільняють окуповані території. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Білл Гейтс – коронавірус буде як звичайний грип

Прогноз: Один із найбагатших людей планети, співзасновник та найбільший акціонер ІТ-корпорації Microsoft, відомий філантроп Білл Гейтс на початку року також давав свої оптимістичні прогнози. Він прогнозував, що «гостра фаза» пандемії COVID-19 закінчиться у 2022 році, незважаючи на відкриття штаму «Омікрон».

Прогноз Білла Гейтса щодо коронавірусу теж не справдився, а ось із метавсесвітами - вгадав. Ну, як вгадав, знав, що роботи ведуться. Фото: Mike Cohen/Getty Images for The New York Times

Прогноз Білла Гейтса щодо коронавірусу теж не справдився, а ось із метавсесвітами - вгадав. Ну, як вгадав, знав, що роботи ведуться. Фото: Mike Cohen/Getty Images for The New York Times

Говорячи тоді про небезпеку омікрону, Гейтс зауважив, що «світ краще підготовлений до боротьби з потенційно небезпечними варіантами вірусу, ніж будь-якому іншому етапі пандемії». Мільярдер запевняв, що згодом вакцини та противірусні препарати допоможуть знизити поширення омікрон-штаму на 50%, і далі спостерігатимуться «випадкові спалахи».

Він також говорив, що до цього часу рівень інфікування коронавірусом впаде нижче за рівень сезонного грипу, якщо тільки не з'являться нові небезпечні штами. Гейтс на початку 2022-го очікував, що й проблеми з постачанням вакцин буде вирішено цього ж року.

Реальність: У Всесвітній організації охорони здоров'я стверджують, що 90% жителів планети мають імунітет проти коронавірусу. Імунітет існує завдяки подоланню вірусу чи вакцинації проти нього. Однак, досі є загроза появи нової небезпечної мутації.

"Ми набагато ближчі до того, щоб сказати, що надзвичайна фаза пандемії закінчилася, але ми ще не там", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїс. На його думку, новий штам може з'явитися через прогалини у відстеженні інфікованих, тестуванні, секвенуванні (встановлення послідовності нуклеотидів у молекулі ДНК – Ред) геному вірусу та вакцинації.

Прогноз: Гейтс також прогнозував, що у 2022 році розпочнуться роботи зі створення метавсесвітів. "Я передбачаю, що протягом наступних двох або трьох років більшість віртуальних зустрічей перемістяться в метавсесвіт, тривимірний простір з цифровими аватарами".

Реальність: Facebook та Microsoft справді вже ведуть роботи в цьому напрямку. Корпорація Гейтса розробляє перехідну версію метавсесвіту, в якій користувач зможе використовувати веб-камеру для створення аватара. У листопаді Microsoft вже анонсувала Mesh for Teams - рішення для спільної роботи та зустрічей у змішаній реальності. Технологія створена на основі Microsoft Mesh та інтегрована з платформою Microsoft Teams. Користувач зможе створити власний цифровий аватар і використовувати його під час зборів у віртуальному середовищі, якщо не хочеться вмикати веб-камеру. Окрім організації віртуальних зустрічей із аватарами компанії також зможуть створювати власні іммерсивні простори чи метавсесвіти. У цьому напрямі діє і Фейсбук.

Джефф Безос – людство активно освоює космос

Джеф Безос вірить у інопланетян, але має сумніви, що вони захочуть летіти на Землю. Подивимося. Фото: Joe Raedle/Getty Images

Джеф Безос вірить у інопланетян, але має сумніви, що вони захочуть летіти на Землю. Подивимося. Фото: Joe Raedle/Getty Images

Прогноз: Друга найбагатша людина у світі, засновник гіганта інтернет-торгівлі Amazon та космічної компанії Blue Origin Джефф Безос на початку 2022 року прогнозував, що людство цього року активніше освоюватиме космос, щоб урятувати Землю від перенаселеності та екологічної катастрофи.

Реальність: 16 листопада 2022 року увійде в історію як день, коли людство перевернуло нову сторінку в історії освоєння космосу. З стартового майданчика в Космічному центрі імені Кеннеді, штат Флорида, США, в космос полетіла найпотужніша у світі ракета – Space Launch System (SLS). Цей майже 100-метровий гігант у рамках місії Artemis 1 вивів у космос космічний корабель Orion, який здійснить обліт нашого супутника та повернеться на Землю. Поки що на його борту екіпажу не було.

А ще Безос зізнався, що вірить у інопланетян:

"В одній тільки цій галактиці так багато зірок, що шанси на те, що ми - єдине розумне життя у Всесвіті, здаються мені незначними". Однак підприємець не впевнений, що позаземні істоти можуть прилетіти до Землі. Він пояснив, що прибульці, мабуть, дуже просунуті та не зацікавлені у виході зі своєї зіркової системи.

Запуск Space Launch System. Фото: Bill Ingalls/NASA via Getty Images

Запуск Space Launch System. Фото: Bill Ingalls/NASA via Getty Images

Торгова та холодна війни посилилися

Прогноз: Данський інвестиційний банк Saxo Bank на початку 2022 року не відкидав ймовірність нового витка холодної війни.

Останні випробування гіперзвукових ракет викликають все більше почуття незахищеності. Ця технологія робить застарілою традиційну і навіть ядерну військову техніку. У 2022 році почнеться масова гонка гіперзвукових озброєнь серед провідних військових сил, і жодна з країн не захоче відчувати себе відсталою», — йдеться у доповіді банку.

У США провели успішні випробування гіперзвукової ракети AGM-183A. Фото: U.S. Air Force/Christopher Okula

У США провели успішні випробування гіперзвукової ракети AGM-183A. Фото: U.S. Air Force/Christopher Okula

Реальність: У світі справді активним ходом йде розробка та випробування найновіших видів озброєнь. Військово-повітряні сили США провели успішне випробування прототипу гіперзвукової ракети AGM-183A.

У серпні минулого року Китай провів успішне випробування гіперзвукової ракети, яка здійснила оберт навколо Землі. На параді на честь 70-річчя утворення КНР Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) представила нові зразки озброєнь. Зокрема, глядачам продемонстрували балістичні ракети JL-2 «Цзюйлан-2», що розміщуються на підводних човнах, та міжконтинентальну балістичну ракету DF-41. Але особливий інтерес у присутніх викликала балістична ракета середньої дальності DF-17, яка може розвивати гіперзвукову швидкість.

А Росія під час бойових дій в Україні вперше застосувала гіперзвуковий ракетний комплекс «Кинжал».

Прогноз: Експерти найбільшого у світі інвестиційного фонду Bridgewater Associates прогнозували, що між США та Китаєм може посилитися торговельна або навіть трапиться повномасштабна війна.

Реальність: Торгова війна вже давно йде між двома країнами, але їм поки що вдається балансувати і надмірно не загострювати ситуації навколо Тайваню. Але в США вважають, що не варто унеможливлювати вторгнення Китаю на Тайвань.

"Я думаю, що війна потенційно можлива, тому що Сі Цзіньпін наразі повністю контролює Китай", - заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман. За її словами, США мають запобігти цьому. Штати збираються закликати Китай утриматися від цього кроку, а також підтримувати Тайвань, щоб мав кошти для оборони.