Завантажити ще

У Латвії анулювали ліцензію телеканалу “Дощ” через загрозу нацбезпеці

У Латвії анулювали ліцензію телеканалу “Дощ” через загрозу нацбезпеці
Фото: скріншот прямого ефіру

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії анулювала ліцензію на мовлення російського опозиційного телеканалу "Дощ". Про це у твіттері повідомив голова ради Іварс Аболіньш.

- У зв'язку з загрозою національній безпеці та громадському порядку сьогодні вранці NEPLP ухвалив рішення скасувати дозвіл на трансляцію телеканалу “Дощ”, - написав Аболіньш, його цитує сам канал у своєму телеграм-каналі.

За словами голови Національної ради з електронних ЗМІ Латвії, «керівництво Дощу не розуміло характер і серйозність кожного окремого порушення та всіх порушень загалом».

Телеведуча «Дождя» Ганна Монгайт повідомила у своєму телеграм-каналі, що телеканал продовжить роботу у ютубі.

- Латвія позбавила Дощ ліцензії. Ми продовжуємо працювати, залишаємось у ютубі, але втрачаємо частину кабельних мереж. Ми вміємо проходити складності епічного масштабу та не вважаємо нашу місію виконаною. Але я хотіла б сказати, що в тому, що відбувається, є частка участі кожного хейтера, який відтоптувався в ці дні на Дощі, звинувачуючи нас у злочині, якого ми не робили, - написала вона.

Довідка

Увечері 1 грудня ведучий Олексій Коростелев сказав у прямому ефірі «Дождя», що телеканал «зміг допомогти» багатьом російським військовим. Він заявив, що «обмовився в ефірі», журналіста звільнили.

2 грудня Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) оштрафувала «Дощ» на 10 тисяч євро через те, що телеканал показав карту з Кримом у складі Росії та використав вираз «наша армія» стосовно збройних сил РФ.