Завантажити ще

ISW: Лукашенко заговорив про загрозу з боку НАТО, щоб уникнути війни

ISW: Лукашенко заговорив про загрозу з боку НАТО, щоб уникнути війни
Фото: PHOTOLURE/REUTERS

Президент Білорусі Олександр Лукашенко робить заяви про загрозу з боку НАТО для того, щоб підкреслити необхідність захисту та уникнути втягнення у війну в Україні. Про це йде мова в  новому зведенні аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).  

За даними експертів, Лукашенко заявив, що НАТО готується напасти на Білорусь, та звинуватив Україну і НАТО у зростанні кількості провокацій поблизу білорусько-українського кордону і заявив, що Україна намагається втягнути сили НАТО у війну.

Він також заявив, що НАТО нарощує сили і посилює бойову підготовку в сусідніх країнах. При цьому міністр оборони Білорусі Віктор Хренін підкреслив, що прямої підготовки до війни не ведеться і що країна буде лише захищати свою територію.

В ISW  вважають, що Лукашенко і Хренін, ймовірно, зосередили інформаційну кампанію на вигаданій агресії НАТО і провокаційній діяльності вздовж білоруського кордону для того, щоб військові залишались в країні для захисту від потенційної агресії НАТО, і таким чином створити інформаційні умови для протистояння тиску Путіна щодо вступу у війну в Україні.

При цьому аналітики ISW і надалі оцінюють вступ Білорусі у війну Росії проти України як вкрай малоймовірний.

Аналітики Інституту зазначили, що російські війська продовжили докладати зусиль для оборони від українських контрнаступальних операцій на лінії Сватове - Кремінна і поступово закріплюються в районі Бахмута і проводять наступальні операції в районі Авдіївка - Донецьк.

В Запорізькій області, за даними ISW, пересування російських військових може свідчити про те, що вони не в змозі захистити критичні райони в умовах посилення українських ударів. При цьому війська РФ тримають резерви в окупованому Криму для підтримки оборонних операцій у Запорізькій області та на східному березі Дніпра.