Завантажити ще

Президент «Енергоатома» звільнив головного інженера окупованої ЗАЕС через колабораціонізм

Президент «Енергоатома» звільнив головного інженера окупованої ЗАЕС через колабораціонізм
Фото: t.me/energoatom_ua

Президент «Енергоатома» звільнив Юрія Чернічука, який виконував обов‘язки головного інженера окупованої ЗАЕС. Про це повідомили в Національній атомній енергогенеруючій компанії.

- Сьогодні, 1 грудня 2022 року, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін підписав наказ про звільнення заступника головного інженера ВП ЗАЕС Юрія Чернічука, який також виконував обов‘язки головного інженера станції. Таке рішення пов‘язане із наявністю підтвердженої інформації про колабораційну та зрадницьку діяльність Юрія Чернічука на користь окупантів, - йдеться в четвер у телеграм-каналі НАЕК «Енергоатом».

Котін призначив Дмитра Вербицького виконувачем обов‘язків генерального директора ЗАЕС та ексдиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова – головним інженером станції. Також Петро Котін звернувся до працівників Запорізької АЕС. У ньому він заявив, що Юрій Чернічук зрадив Україні та перейшов на бік ворога. 

- Замість докладати всіх зусиль для якомога швидшого звільнення станції він вирішив допомагати російським окупантам легалізувати її злочинне захоплення і тепер підбурює до цього інших атомників. Щодо самого Чернічука, то його вже звільнено з Енергоатома, і рано чи пізно він за все відповідатиме перед законом та перед людьми. Він свою долю вирішив, а ваша доля – у ваших руках, - зазначив Котін.

За словами президента «Енергоатома», гідний вихід для працівників ЗАЕС лише один - “триматися, не продаючи душу дияволу”, а саме не підписувати контрактів з Росатомом й афілійованими з ним компаніями. Котін запевнив, що “Енергоатом” продовжує підтримувати персонал ЗАЕС із проукраїнською позицією - виплати і соціальні пільги надаватимуться у повному обсязі, навіть якщо росіяни не допускатимуть його до робочих місць.

30 листопада російська компанія "Росенергоатом" заявила про призначення новим директором ЗАЕС колишнього головного інженера ЗАЕС Юрія Черничука. У жовтні президент "Енергоатома" Петро Котін за сумісництвом прийняв на себе обов'язки генерального директора Запорізької АЕС. 30 вересня російський патруль затримав генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова. 3 жовтня його звільнили, наразі Мурашов перебуває на підконтрольній Україні території.