26 березня
Завантажити ще

Президент “Енергоатому” тимчасово очолив Запорізьку АЕС

Президент “Енергоатому” тимчасово очолив Запорізьку АЕС
Фото: t.me/energoatom_ua

Президент “Енергоатому” Петро Котін взяв на себе обов'язки генерального директора Запорізької АЕС. Про це він повідомив у своєму зверненні до співробітників окупованої росіянами станції в Енергодарі.

- Звертаюся до вас не тільки як президент "Енергоатома". Відповідно до чинного законодавства, дозвільних та регламентних документів, я прийняв рішення взяти на себе виконання обов’язків генерального директора Запорізької АЕС, - сказав Котін.

Адміністрування станції перенесли до Києва з моменту викрадення генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова, додав він. Подальші рішення щодо роботи станції прийматимуться у центральному офісі НАЕК «Енергоатом».

Технічні питання експлуатації енергоблоків, як і раніше, вирішуватимуться технічним персоналом АЕС за погодженням з центральним офісом «Енергоатому», а саме з виконувачем обов'язків головного інженера Юрієм Чернічуком під керівництвом виконувача обов'язків першого віцепрезидента – технічного директора «Енергоатома» Юрія Шейка.

Петро Котін попросив співробітників ЗАЕС не здаватися, а також не укладати жодних угод із окупантами.

Також у середу “Енергоатом” назвав нікчемним рішення "Росатома" про створення «Експлуатаційної організації Запорізької АЕС» з юридичною адресою у Москві. У компанії запевнили, що Запорізька АЕС продовжить роботу згідно з українським законодавством та в українській енергосистемі.

Найбільшу атомну станцію в Європі з 4 березня захопили російські військові. 3 жовтня "Росатом" створив акціонерне товариство "Експлуатаційна організація Запорізької АЕС" із статутним капіталом 2 млрд рублів. Її гендиректором вказано Олега Романенка. 30 вересня російський патруль затримав генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова. 3 жовтня його звільнили, наразі Мурашов перебуває на підконтрольній Україні території.