5 лютого
Завантажити ще

Зеленському вручили нагороду, яку за весь час отримали лише дві особи

Зеленському вручили нагороду, яку за весь час отримали лише дві особи
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський отримав нагороду International Pioneer Award за непохитну відданість принципам свободи та демократії, якою удостоюються світові лідери і яка за всю історію існування вручалася всього двом людям. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомила посол України в США Оксана Маркарова.

- З гордістю отримала сьогодні ще одну і дуже особливу нагороду для президента України Володимира Зеленського. International Pioneer Award - це найвища почесна відзнака American Legislative Exchange Council - найбільшої в США позапартійної організації законотворців усіх рівнів. Члени ALEC складають чверть Конгресу США, двадцять відсотків законодавців на рівні штатів, а також обіймають близько 300 виборних посад по всій Америці, - написала Маркарова.

За її словами, International Pioneer Award вручається світовим лідерам, які продемонстрували «непохитну відданість принципам свободи та демократії у своїх країнах та за кордоном та стали символом натхнення для майбутніх поколінь». Зеленському цю нагороду присуджено за лідерські якості, які "назавжди змінили стратегічну карту Західного світу", залучаючи на бік України "навіть ті країни, які історично посідають нейтральну позицію".

Маркарова повідомила, що нагорода не вручається щороку, а за всю історію її існування нею удостоювались лише дві особи.

- Сьогодні ця нагорода є українською. Адже "боротьба України – битва за душу глобальної демократії та непорушність національного суверенітету, яка об'єднала весь світ",  - пояснила посол.

International Pioneer Award вручається лідерам, чия кар’єра є прикладом відданості принципам вільного ринку та обмеженого уряду. Нагороду вручає ALEC - найбільша американська позапартійна організація законодавців штатів.

Нагорода заснована в 1973 році, ALEC підтримує обмежений уряд, вільний ринок і федералізм і включає консервативних законодавців штатів і представників приватного сектора.  

Раніше премія вручалась 71-му прем'єр-міністру Великої Британії Маргарет Тетчер та президенту Тайваня Цай Ін Вен.

Нагорода Зеленському. Фото: facebook.com/oksana.markarova/

Нагорода Зеленському. Фото: facebook.com/oksana.markarova/