29 сiчня
Завантажити ще

Рада Євросоюзу додала обхід санкцій до списку «злочинів ЄС»

Рада Євросоюзу додала обхід санкцій до списку «злочинів ЄС»
Фото: twitter.com/blazek_p

Рада Європейського Союзу додала порушення обмежувальних заходів до списку «злочинів ЄС». Рішення прийнято одноголосно, повідомили на сайті інституції Євросоюзу.

- ЄС рішуче відповів на неспровоковану та невиправдану війну Росії проти України. Він запровадив безпрецедентну кількість санкцій, спрямованих проти економіки Росії, щоб перешкодити її здатності продовжувати цю агресію. Щоб досягти успіху, їхня реалізація потребує спільних зусиль, і сьогоднішнє рішення є важливим інструментом для забезпечення припинення будь-яких спроб обійти ці заходи, - сказав міністр юстиції Чехії Павел Блажек.

Він зазначив, що наразі країни-члени ЄС мають різні визначення того, що є порушенням обмежувальних заходів і які покарання мають застосовуватися у разі порушення. Це може призвести до різного ступеня застосування санкцій і ризику обходу цих заходів, потенційно дозволяючи особам, які підпадають під санкції, продовжувати доступ до своїх активів і підтримувати режими, на які поширюються заходи ЄС.

- Включення порушення обмежувальних заходів до списку «злочинів ЄС» є першим із двох кроків, спрямованих на забезпечення однакового рівня застосування санкцій у всьому ЄС і запобігання спробам обійти або порушити заходи ЄС, - пояснив Блажек.

Після ухвалення цього рішення Європейська комісія представить пропозицію щодо директиви, яка міститиме мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів і покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Потім цей проєкт директиви необхідно буде обговорити й прийняти Радою та Європейським Парламентом.

Згідно зі статтею 83(1) Договору про функціонування ЄС, Парламент і Рада можуть встановлювати мінімальні правила щодо визначення кримінальних правопорушень і санкцій у сферах особливо серйозних злочинів з транскордонним виміром. Сфери злочинності, які наразі перелічені у цій статті, це тероризм, торгівля людьми та сексуальна експлуатація жінок і дітей, незаконний обіг наркотиків, незаконний обіг зброї, відмивання грошей, корупція, підробка платіжних засобів, комп’ютерна злочинність та організована злочинність.

25 травня 2022 року Європейська комісія представила пропозицію щодо рішення про розширення переліку цих сфер злочинності за рахунок порушення обмежувальних заходів, прийнятих ЄС.

23 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання Росії державою - спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму.