Завантажити ще

ДБР перевіряє фармкомпанію «Артеріум» екснардепа Жеваго на звʼязок з окупантами

ДБР перевіряє фармкомпанію «Артеріум» екснардепа Жеваго на звʼязок з окупантами

Співробітники Державного бюро розслідувань проводять обшуки на підприємствах, пов'язаних із бізнесменом та колишнім народним депутатом Костянтином Жеваго, та перевіряють можливу колаборацію з Росією, повідомляють ЗМІ.

Зокрема, обшуки проводять на підприємствах фармацевтичної корпорації «Артеріум», 90% якої контролює Жеваго.

Також слідчі дії проводяться вдома в осіб, які від імені Жеваго провадять господарську діяльність в Україні та купують нерухомість і активи підприємств реального сектора економіки в інтересах екснардепа.

У листопаді активи олігарха вже привертали увагу правоохоронців. Так, детективи Бюро економічної безпеки перевіряли гірничо-збагачувальні комбінати, що належать Жеваго. Слідством встановлено, що службовці цих ГЗК умисно занижали податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів в розмірі понад 10 млрд грн.

Наразі Костянтин Жеваго перебуває в розшуку як підозрюваний в іншому кримінальному провадженні та переховується за межами України. Олігарх, статки якого оцінюються у $2,4 млрд, за останніми даними перебуває у Князівстві Монако.

Його компанія «Артеріум» працює в Росії з 2010 року. У портфель фармацевтичного гіганта входять понад 150 препаратів, які досі доступні в країні-агресорі, зокрема препарати для боротьби з хворобами серця.

При цьому фармкомпанія уникає коментарів щодо роботи у Росії, а також поки так і не оголосила про остаточне припинення поставок до країни-агресора.