Завантажити ще

Маршал Сенату Польщі: РФ необхідно виключити з ПА ОБСЄ та Радбезу ООН

Маршал Сенату Польщі: РФ необхідно виключити з ПА ОБСЄ та Радбезу ООН

РФ необхідно виключити з Парламентської асамблеї ОБСЄ та Ради безпеки ООН через її агресію в Україні. Однак необхідно знайти способи, щоб це зробити, повідомив «Укрінформу» маршал Сенату Польщі Томаш Гродзький.

- Я рішуче підтримую слова президента Володимира Зеленського про те, що незрозумілим є, чому агресор ще перебуває в організації, яка береже мир і безпеку, тобто в ОБСЄ, - зазначив Гродзький.

За його словами, заклик українських делегатів на ПА ОБСЄ у Варшаві про призупинення членства делегації РФ як держави-агресора є зрозумілим. При цьому маршал додав, що виключення РФ з ПА ОБСЄ на даному етапі “не є простим завданням” і що він розмовляв на цю тему з президентом ПА ОБСЄ Маргаретою Цедерфельт.

- За діючим регламентом це не так легко, адже там має бути консенсус голосів мінус один, тобто всі мають бути “за” і не більше одного “проти”. А в нас дві країни були б проти – Росія і Білорусь. Проте спосіб, як викинути Росію з ОБСЄ, треба знайти, оскільки організація, яка має у своїй назві безпеку і співпрацю в Європі, не може толерувати серед своїх членів країну, яка нападає на вільну цивілізовану країну,-  розповів спікер верхньої палати парламенту Польщі.

Гродзький додав, що виключити РФ з Ради безпеки ООН ще складніше, ніж з ОБСЄ. У той же час, наголосив дипломат, світ «повинен дати Росії зрозуміти, що агресія проти незалежної і вільної країни суворо каратиметься і призведе до повної ізоляції».  Тому виключення РФ з Радбезу ООН «було б відповідним кроком, оскільки в іншому випадку через 20 років історія повториться».

Раніше голова делегації Верховної Ради в ПА ОБСЄ Микита Потураєв під час засідання Асамблеї у Варшаві заявив, що Парламентська асамблея ОБСЄ має призупинити членство делегації РФ як держави-агресора, інакше Україна розгляне можливість призупинення свого членства у цій міжпарламентській організації.

Нещодавно президент Зеленський вкотре закликав виключити Росію з міжнародних організацій, зокрема з Радбезу ООН та ПА ОБСЄ.

У Варшаві триває 20-е осіннє засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ. Питання загарбницької війни РФ проти України перебуває в центрі уваги депутатів країн-учасниць ОБСЄ. Участь у зустрічі беруть близько 200 парламентарів із 52 країн. Польща не видала віз російській делегації, яка мала намір взяти участь у Парламентській асамблеї ОБСЄ у Варшаві.