26 сiчня
Завантажити ще

Зеленський: Варіант про домовленість з РФ без повернення Криму неможливий

Зеленський: Варіант про домовленість з РФ без повернення Криму неможливий
Фото: facebook.com/zelenskiy.official/

Україна повинна повернути всі свої землі, включаючи Крим. Інакше війна «заморозиться» і відновиться з часом. Тому не варто витрачати час на варіанти урегулювати ситуацію без повернення півострова Україні. Таку думку президент Володимир Зеленський виказав в інтерв’ю Financial Times.

- Я розумію, що всі спантеличені ситуацією та тим, що буде з Кримом. Якщо хтось готовий запропонувати нам шлях щодо деокупації Криму невійськовим шляхом, я буду тільки за… Якщо рішення [не передбачає] деокупацію і [Крим] є частиною Російської Федерації, ніхто не повинен марнувати на це свій час. Це марна трата часу, - сказав Зеленський, якого цитує "Українська правда".

За даним Financial Times, частина західних партнерів занепокоєнатим, що будь-яка спроба України повернути Крим може призвести до небезпечної ескалації з боку Москви, можливо, навіть до застосування ядерної зброї. В той же час Зеленський відмічав, що доля Криму піднімається на міжнародний порядок денний.

Президент також заявив, що атаки на об'єкти цивільної інфраструктури свідчать про те, що Москва не має наміру вести переговори про припинення війни. Зеленський наголосив, що нова стратегія Росії зі знищення інфраструктури України і занурення її в темряву не послабить рішучість країни звільнити всі окуповані землі.  А також додав, що довготривалого врегулювання війни не буде, якщо Росія не піде з усіх окупованих нею територій.

- Ми повинні повернути всі землі… Якщо ви не можете повернути свою землю повністю, війна просто заморожується. Це питання часу, коли вона відновиться, - підсумував він.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну сталося 24 лютого. Але до цього 8 років тому – у 2014 році – російські військові захопили й окупували Крим та частину Донбасу. З того час тривала війна.