28 листопада
Завантажити ще

Лукашенко закликав Зеленського до переговорів з Росією і пригрозив "знищенням України"

Лукашенко закликав Зеленського до переговорів з Росією і пригрозив
Фото: REUTERS

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вкотре заявив, що Україна "має зупинитися" і піти на мирні переговори з Росією, якщо хоче уникнути величезних жертв і повного знищення. Відео із заявою Лукашенка опублікував провладний телеграм-канала "Пул первого".

- Все в руках України. Не тому, що я хочу спихнути цю тему на Зеленського та Україну. Дійсно, все зараз у руках України. Якщо вони не хочуть загибелі – до того ж у величезній кількості – людей. Важко, тяжко, але треба зупинитися, треба це припинити, тому що далі буде повне знищення України... Це не те що Путін говорив якось задовго до "операції", що це загрожуватиме втратою державності, – це буде знищення України. Треба зупинитися, - заявив Лукашенко.

Лукашенко також провів аналогії мід Другою світовою війною та російсько-українською. Він упевнений, що з часом стосунки між українцями та білорусами наладяться.

- Ми з фашистською Німеччиною як воювали? 30 мільйонів загинуло. Хто сьогодні про це згадує? У Білорусії та Росії трошки, і все… Тобто рани зарубцювали. Готові не просто розмовляти – співпрацювати, дружити. Так і тут. Ми впораємося, ми все це загладимо. Ми, мабуть, зможемо пояснити, навіть зараз наше покоління, українському народові, що сталося… Тож куди не кинь, скрізь мирні переговори. Мир, мир та ще раз мир, - сказав Лукашенко.

У той же час Генштаб ЗСУ заявив, що Росія готується вчинити теракти на білоруських обʼєктах критичної інфраструктури, зокрема на АЕС. Таким чином росіяни всіляко намагаються «втягнути білорусів у війну».