20 червня
Завантажити ще

Борель: Сербія та Косово досягли угоди в конфлікті щодо номерних знаків

Борель: Сербія та Косово досягли угоди в конфлікті щодо номерних знаків
Фото: ukrinform.ua

Сербія та Косово уклали угоду, вирішивши проблему автомобільних номерів дипломатичним шляхом. Про це глава європейської дипломатії Жозеп Боррель написав на своїй сторінці у у Twitter

- Домовленість досягнута! Дуже радий повідомити, що головні переговірники між Косово та Сербією за посередництва ЄС домовилися про заходи, які дозволять уникнути подальшої ескалації та повністю сконцентруватися на пропозиції щодо нормалізації відносин між країнами. Сербія припинить видачу номерних знаків з назвами косовських міст, а Косово припинить подальші дії, пов'язані з перереєстрацією транспортних засобів. Запрошу сторони найближчими днями обговорити наступні кроки, - наголосив Боррель.

Косово є частково визнаною балканською державою - її незалежність було проголошено у 2008 році косовськими албанцями.  Суперечка щодо номерних знаків «розжарювала» відносини між  країнами майже два роки.

Влітку уряд Косово не визнав номерні знаки, видані сербською стороною косовським сербам. На півночі частково визнаного Косова місцеві серби будували барикади, протестуючи проти рішення Приштини про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток. Проблема майже переросла у військове протистояння.

Заборона на сербські номерні знаки в Косово набула чинності з 1 листопада. 20 листопада Косово відклало плани щодо штрафування водіїв, які відмовляються замінити старі автомобільні номерні знаки, видані Сербією.

21 листопада генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що місія KFOR, відповідальна за забезпечення стабільності в Косові, залишається напоготові після провалу переговорів між Приштиною та Белградом щодо автомобільних номерних знаків.

Новини по темі: Сербія Косово