Завантажити ще

Польща підтвердила падіння російської ракети на своїй території і викликала посла РФ

Польща підтвердила падіння російської ракети на своїй території і викликала посла РФ
Фото: https://twitter.com/PremierRP

Польский уряд підтвердив, що на території села Пшеводов впала російська ракета, через яку загинули дві людини. У зв'язку з обстрілом посла Росії викликали у міністерство задля пояснень. Про це йдеться у заяві МЗС Польщі.

- 15 листопада 2022 року з боку збройних формувань Російської Федерації тривав черговий багатогодинний масований обстріл всієї території України та її критичної інфраструктури. О 15:40 у селі Пшеводув Грубешівського повіту Люблінського воєводства впала ракета російського виробництва, в результаті якої загинули двоє громадян Республіки Польща. У зв'язку з цією подією міністр закордонних справ Збігнєв Рау викликав посла Російської Федерації в МЗС і зажадав негайних детальних пояснень, - сказано у заяві. 

Під час екстренного засідання Ради міністрів прийняли рішення привести у стан бойової готовності поліцію, прикординників та окремі підрозділи збройних сил Польщі, зокрема посилено моніторити повітряний простір.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав поляків зберігати спокій та не вестися на російські провокації. Він наголосив, що знаходиться у постійному контакті з президентом України Володимиром Зеленським.

16 листопада президент Польщі Анджей Дуда проведе засідання Ради національної безпеки та оборони. Разом із союзниками польська влада обговорює можливість запуску статті 4 Північноатлантичного договору, яка передбачає консультації з НАТО через можливу загрозу.