31 травня
Завантажити ще

Реорганізацію Довженко-Центру зупинили, директора призначать на конкурсі (оновлено)

Реорганізацію Довженко-Центру зупинили, директора призначать на конкурсі (оновлено)
Фото: facebook.com/MCIPUkraine

Реорганізацію Довженко-Центру зупинили, а його директора призначать на новому конкурсі. Про це 15 листопада повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

Рішення прийняли на переговорах міністра Олександра Ткаченко, керівництва Держкіно та Довженко-Центру, а також представників Офісу президента та народних депутатів. 

- Деталі по цих рішеннях чекаємо найближчим часом від Держкіно, - написав на своїй сторінці у фейсбуці Олександр Ткаченко.

Згодом Державне агентство України з питань кіно підтвердило, що призупиняє наказщодо реорганізації центра Олександра Довженка - “до завершення експертної оцінки колекцій Центру, проведення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника”.

- Фонд і музей Центру залишаться в тому статусі, в якому вони перебувають нині, тобто як цілісний майновий комплекс, - йдеться у повідомленні.

Держкіно чекає на пропозиції кандидатів від Довженко-Центру до комісії з проведення експертизи, а також пропонує Громадській раді при Держкіно подати своїх кандидатів. Аудит діяльності Центру хочуть провести на рівні Державної аудиторської служби.

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) — державний фільмофонд України. 26 січня 2022 року його передали до сфери управління Держкіно. 5 серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду. Держкіно заявило, що його наказ не передбачає ліквідацію, а лише реорганізацію. Олену Гончарук відсторонили від виконання обов'язків в. о. гендиректора.

Голова Держкіно призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов'язків генерального директора Довженко-Центру. Співробітники Довженко-Центру не допустили її на робоче місце.