Завантажити ще

Зеленський під час історичної промови на G20 запропонував зернову програму для світу

Зеленський під час історичної промови на G20 запропонував зернову програму для світу
Фото: president.gov.ua

Під час виступу на саміті G20 лідер України Володимир Зеленський запропонував світу ввести гуманітарну програму «#GrainfromUkraine». Як повідомив у своєму телеграм-каналі голова Офісу президента Андрій Єрмак, який відповідає за координацію реалізації програми, вона передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни-2023.

- Продовольча безпека - це основа стабільності світового порядку. Україна готова залишатися її гарантом. Через бойові дії та руйнування традиційних ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 мільйонів людей по всьому світу. 90 років тому рф вже влаштувала Голодомор, зараз вони хочуть повторити це у світовому масштабі. Важливо, що українську продукцію неможливо буде замінити через постачання з інших країн навіть у перспективі 4-5 років, - наголосив президент під час промови.

Для запобігання голоду в багатьох країнах Африки та Азії критично важливо не допустити зниження обсягів експорту України та надати можливість стабілізувати ситуацію. У зв’язку з цим Україна запропонувала світу гуманітарну програму #GrainfromUkraine.

Що це за програма:

  • Україна вирішила спрямувати частину зібраної пшениці, що йшла на експорт, на закупівлю для тих африканських країн, де вже зараз існують проблеми голоду.
  •  Частину експортного зерна можуть викупити держави-учасники проєкту. Україна постачатиме його до бідних африканських країн.
  • Міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.
  •  За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського, починає роботу гуманітарна Програма “Grain from Ukraine”. Ця Програма буде реалізована в партнерстві з World Food Program.
  • Суть програми - пряма закупівля країнами-учасниками проєкту агропродукції в українських виробників та передача її країнам, що перебувають на межі голоду.
  • Спільно з німецьким Урядом та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми до Ефіопії вирушило перше судно Nord Vind. На борту судна – 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік.
  • До міжнародної Координаційної групи з попередження голоду входять представники Урядів країн, корпорацій, меценати, які можуть прямо впливати на забезпечення продовольчих потреб мільйонів людей у світі.