Завантажити ще

Володимир Зеленський на G20 назвав 10 пунктів української формули миру

Володимир Зеленський на G20 назвав 10 пунктів української формули миру
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Якщо Росія каже, що хоче закінчити розв’язану нею війну, то вона повинна довести це діями. Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час свого виступу перед учасниками саміту G20.

 - Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями, - сказав Зеленський.

Президент наголосив, що Україна не допустить «Мінська-3», під час якого РФ перечекає, наростить силу, а потім розпочне нову серію «терору й глобальної дестабілізації».  

- Є українська формула миру. Миру для України, Європи та світу. І є набір рішень, які можна реалізувати, щоб дійсно гарантувати мир, - додав Зеленский.

Він представив на саміті «Групи двадцяти» пункти "Української формули миру":

  1. Радіаційна та ядерна безпека.  
  2. Продовольча безпека.  
  3. Енергетична безпека.   
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.  
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.  
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.  
  7. Повернення справедливості.  
  8. Протидія екоциду.  
  9. Недопущення ескалації.  
  10. Фіксація закінчення війни.

Саміт G20 проходить в Індонезії. На ньому присутні Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія, ЄС та РФ.  Президент Зеленський під час виступу звертався до G19 – усіх, крім країни-агресора.