Завантажити ще

Теракт у Стамбулі: Туреччина заявила, що не приймає співчуття США

Теракт у Стамбулі: Туреччина заявила, що не приймає співчуття США
Фото: UMIT BEKTAS/REUTERS

Туреччина не приймає співчуття США через теракт у центрі Стамбула. Про це йде мова в заяві міністра внутрішніх справ країни Сулеймана Сойлу, яку опубліковало агентство Анадолу.

- Ми не приймаємо і відкидаємо співчуття посольства США у зв'язку з терактом у Стамбулі, - наголосив глава турецького МВС під час відвідин місця атаки.

Він також повідомив, що теракт у Стамбулі було здійснено за "дорученням" штабу організації YPG (гілка PПK - Робочої партії Курдистану), розташованого в сирійському районі Кобані.

Він додав, що безпосередній виконавець теракту в районі Бейоглу в ході допиту зізналася, що була заслана ватажками PKK/YPG нелегальними шляхами до Туреччини через сирійський Афрін. Глава МВС наголосив, що турецькі правоохоронці вивчили дані із 1200 камер відеоспостереження, провівши операції за 21 адресою та затримавши 46 підозрюваних. 

- Серед затриманих - терорист, якому було доручено фізичне усунення виконавця вибуху в Стамбулі. Причетні до теракту могли втекти вже сьогодні до Греції, але були оперативно схоплені, - сказав міністр.

Вибух стався 13 листопада на популярній серед туристів вулиці Істікляль у центрі Стамбула. Жертвами інциденту стали шестеро людей. Ще 81 перехожих постраждали.