Завантажити ще

Журналістів CNN та SkyNews позбавили акредитації через репортажі з Херсона

Журналістів CNN та SkyNews позбавили акредитації через репортажі з Херсона
Фото: CNN

Журналістів позбавили акредитації через репортажі зі звільненого Херсону без дозволу військових. Про це 13 листопада повідомило Міністерство оборони України.

- Низці представників ЗМІ, які порушили правила роботи у районі ведення бойових дій, скасовано дозвіл на роботу, а їхні прескарти визнані не чинними, - йдеться у телеграм-каналі міністерства.

У Міноборони зазначили, що представники ЗМІ здійснювали інформаційну діяльність в місті ще до завершення стабілізаційних заходів. Таким чином вони проігнорували наявні заборони та застереження, не отримали  погодження з відповідними командирами та службами зв’язків з громадськістю військових частин. Такі дії є грубим порушенням вимог наказу Головнокомандувача Збройних Сил України №73 від 03.03.2022. Наказ доводиться всім представникам ЗМІ разом із видачею прескарт.

У повідомленні не вказані назви ЗМІ, чиїх журналістів позбавили акредитації. Джерела «Детектора медіа» повідомили, що дозвіл на роботу скасували щонайменше шістьом журналістам знімальних груп, у тому числі CNN та SkyNews. Окрім них в Херсоні після звільнення працювали знімальні групи «Суспільного» та Hromadske. Також в ефірі каналу «Рада» було включення з Херсону.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталії Гуменюк заявила, що жодне медіа, що працювало в Херсоні, не отримало на це дозволу. За повідомленням джерел «Детектор медіа», зараз у місті працюють більше 50 журналістів.

Гуменюк сказала, що журналісти заявляють, що їдуть не на один день, будуть орендувати квартири, але квартири у Херсоні заміновані. В місті тривають стабілізаційні заходи, є обмеження на в’їзд у місто. Офіційно журналісти зможуть працювати в Херсоні відзавтра. 

Нещодавно журналістів Associated Press позбавили акредитації. Вони поїхали в іще окуповану Олександрівку, потрапили під обстріл, втратили автівку і техніку. У липні італійські журналісти не погодили інтерв'ю з мамою дівчинки Лізи, яка загинула у Вінниці.