Завантажити ще

Італійські журналісти заявили, що погодили інтерв'ю з мамою загиблої у Вінниці Лізи – родичі заперечують

Італійські журналісти заявили, що погодили інтерв'ю з мамою загиблої у Вінниці Лізи – родичі заперечують
Фото: instagram.com/lizilove/

У мережі розгорівся скандал після того, як фіксер італійської громадської телекомпанії RAI News 24 Антон Кудінов оприлюднив відеоролики з інтерв'ю з матір'ю 4-річної Лізи, яка загинула у Вінниці. На відео Ірина Дмитрієва коментує смерть своєї доньки. Журналістів звинуватили у порушенні етики, що самі вони заперечують.

– У звинуваченнях на мою адресу по інтерв'ю з мамою маленької Лізи немає правди. І матеріал, що вийшов в ефір, підтверджує це. Інтерв'ю санкціоновано та погоджено. Будь-який контент, опублікований третіми особами, мене не стосується та не відповідає істині фактів. Готова до судових розглядів, - написала у своєму Твіттері кореспондент RAI News 24 Лаура Тангерліні.

Тим часом родичі Ірини заявили, що шоковані оприлюдненим відеороликом та не давали журналістам згоду на проведення зйомки та розповсюдження відео.

- Ми самі були в шоці, коли побачили це інтерв'ю. Адже ніхто не питав дозволу і навіть не повідомив. Наскільки мені відомо, мама Іри ще не знає про це відео... Ми їй не показували. Ми вже й самі думали з'ясувати, хто і як це дозволив. Адже сім'ю навіть лікарі чи журналісти не попередили. Напевно, запитали в Іри медпрацівники і вона дала дозвіл, адже хоче, щоб почув увесь світ... Вона ж на відео так страждає, це ж такий біль, - розповіла дружина брата Ірини Дмитрієвої у коментарі "КП в Україні".

Про смерть доньки Ірина могла дізнатися від журналістів, які брали інтерв'ю

Заява журналіста Кудінова про те, що лікарі та рідні Ірини нібито дали йому дозвіл на зйомку і самі просили поширити відео, родичка Ірини заперечує.

- Нехай надасть фотозвіт чи аудіо. Ось брехун. писатиму заяву. Дуже вдячна вам... З понеділка розбиратимемося, - наголосила вона.

Заступник голови ВП Кирило Тимошенко, який також відвідував у лікарні Ірину, заявив, що жінка не знала про загибель доньки. За його словами, головний лікар медустанови просив і чиновника не повідомляти пацієнтці трагічну новину, оскільки вона перебуває у дуже тяжкому стані.

- Ми були в цій лікарні – головний лікар нам сказав, що жінку не сповістили про те, що її дитина померла, оскільки вона у дуже тяжкому стані і не потрібно цього робити. Він і нас попередив. І сьогодні в соцмережі я бачу, як один із журналістів заходить у цю реанімацію, розповідає жінці про те, що вона втратила дитину. Знімає це та викладає у соцмережах. Я закликаю всіх бути людянішим і не робити такого. Це дуже важка та трагічна ситуація для будь-якої матері та будь-якого українця. Жінка втратила свою дитину, – заявив Тимошенко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

ЩО СТАЛОСЯ?

Трагедія сталася 14 липня. Російські війська завдали ракетних ударів по центру Вінниці. В результаті загинули 24 мирні громадяни, серед яких - четверо дітей. Ще понад 200 людей зазнали поранень, з них - 68 постраждалих у лікарні. Жертвами обстрілу стали 4-річна Ліза та її мама, 33-річна Ірина Дмитрієва. Жінка з тяжкими травмами перебуває у реанімації, а дівчинка загинула на місці події.

ДОВІДКА

RAI News 24 - це найстаріший цілодобовий телеканал новин Італії, що належить італійській державній телерадіомовній корпорації «Rai». Мовлення він розпочав 26 квітня 1999 року. На сьогодні канал є лідером з аудиторії на італійському телебаченні.