Завантажити ще

У МЗС засудили заяву депутата, який побажав Польщі повернути кордон із Угорщиною

У МЗС засудили заяву депутата, який побажав Польщі повернути кордон із Угорщиною

Висловлювання угорського депутата Ласло Тороцької про повернення Польщі спільного кордону з Угорщиною є неприйнятним. Україна закликає Будапешт засудити заяву свого парламентаря Про це написав у Фейсбуці речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Заклик угорського депутата Ласло Тороцької до перегляду державних кордонів є неприйнятним. Закликаємо уряд Угорщини засудити такі безвідповідальні висловлювання, які підвішують двосторонні відносини та не відповідають духу добросусідства, - написав Ніколенко.

Йдеться про депутата угорської партії "Наша батьківщина" Ласло Тороцької, який опублікував у Твіттері пост з нагоди Дня незалежності Польщі. Політик побажав країні знову мати спільний кордон із Угорщиною та прикріпив фотографію, на якій поляк та угорець тиснуть руку біля прикордонного стовпа. Фото було зроблено після того, як Угорщина захопила Закарпаття 1939 року.

Це не перший подібний скандал, пов'язаний із Тороцькою. 2006 року він організував у Будапешті акцію, під час якої було спалено словацькі державні символи. Цього ж року депутата вислали зі Словаччини після спроби організувати протест проти етнічних інцидентів у Словаччині.

Новини по темі: скандал МЗС Польща Угорщина