1 квiтня
Завантажити ще

У Туреччині заявили, що Росія отримала від України письмові гарантії щодо "зернового коридору"

У Туреччині заявили, що Росія отримала від України письмові гарантії щодо
Фото: REUTERS/Mehmet Emin Calsikan

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Україна надала письмові гарантії щодо "зернового коридору", які вимагала Росії. Про це повідомляє турецьке видання "Hürriyet".

- Ми повідомили, що конфлікт відокремлений від гуманітарних умов. Україна дала письмові гарантії Росії через Туреччину, – сказав Акар.

Як зазначив турецький міністр, Анкара також має намір запропонувати сторонам продовжити угоди щодо "зернової" ініціативи терміном на 1 рік.

29 жовтня Міноборони РФ заявило, що Росія припиняє свою участь у "зерновій ініціативі" нібито через "обстріл" Чорноморського флоту. Дії Москви розкритикували низку країн, а ООН та Туреччина закликали сторони відмовитися від будь-яких дій, що загрожують зриву роботи "зернового коридору".

31 жовтня росіяни висунули умови – для розблокування роботи "зернового коридору" Україна має дати гарантії, що не використовуватиме гуманітарний маршрут для військових цілей. У МЗС заявили, що Україна не використала і не планувала використовувати "зерновий коридор" у військових цілях, оскільки чітко дотримується положень "зернової угоди". Також у відомстві наголосили, що жодних нових зобов'язань, які виходять за межі вже існуючих у зерновій угоді, наша держава не приймала. 2 листопада Росія оголосила про поновлення роботи "зернового коридору".