Завантажити ще

Зеленський назвав неправдивою заяву Ірану про постачання дронів РФ у невеликій кількості

Зеленський назвав неправдивою заяву Ірану про постачання дронів РФ у невеликій кількості
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський розкритикував заяву Ірану про те, що країна постачала Росії дрони-камікадзе за кілька місяців до вторгнення в Україну. Про це йшлося у зверненні глави держави.

– Сьогодні з’явилися повідомлення з Ірану, від офіційних представників. Там вирішили визнати, що таки постачали дрони для російського терору. Але й у цьому визнанні вони збрехали. Ми щодобово збиваємо іранські дрони мінімум по десять штук, а іранський режим стверджує, що нібито дав небагато і ще до початку повномасштабного вторгнення, - заявив Зеленський.

За його словами, лише за останню добу українські захисники знищили 11 іранських дронів. Також українській стороні відомо про те, що іранські інструктори навчали російських солдатів використовувати дрони-камікадзе.

- Якщо в Ірані й надалі брехатимуть про очевидне, то це означає, що світ докладатиме ще більше зусиль, щоб розслідувати терористичну співпрацю російського та іранського режимів і те, чим Росія платить Ірану за таке спільництво. Не буде такого в сучасному світі, щоб хтось із терористів чи їхніх спільників залишився непокараним, - наголосив він.

Влада Ірану вперше визнала, що надавали дрони Росії. За словами міністра закордонних справ країни Хосейна Амірабдоллахіа, безпілотники постачалися Москві за кілька місяців до російського вторгнення в Україну та в невеликій кількості. В українському МЗС вже відреагували на цю заяву - у відомстві наголосили, що Україна навчена довіряти лише фактам.