Завантажити ще

Україна очікує від НАТО розширення допомоги для посилення ППО

Україна очікує від НАТО розширення допомоги для посилення ППО
Фото: president.gov.ua

Україна очікує від НАТО підтвердження політики відкритих дверей та розширення допомоги для посилення ППО. Про це керівник Офісу президента Андрій Єрмак сказав на зустрічі із главами місій держав – членів Альянсу.

- Ми очікуємо підтвердження політики відкритих дверей Альянсу в контексті заявки України на членство, а також розширення допомоги Україні для посилення ППО. Очікуємо просування в діалозі з країнами – членами НАТО щодо отримання безпекових гарантій. Також важливою є реакція країн - членів НАТО на ядерний шантаж рф, - написав він у своєму телеграм-каналі вранці 4 листопада.

Єрмак розповів про просування українських військ на півдні і складну ситуацію в районі Бахмуту, де сконцентрована значна кількість російських сил.

До України приїхали представники десяти країн: Албанії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини, Північної Македонії, Румунії та Чехії. Віцепрем'єр-міністр України Ольга Стефанішина повідомила, что у рамках візиту група також відвідала Бучу та Гостомель.

Україна подала заявку на вступ до НАТО наприкінці вересня. Для прийняття країни до Альянсу потрібний консенсус усіх країн-членів. 31 жовтня Чехія підтвердила, що підтримає членство України в НАТО. Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала підписали спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України. 

Глави місій держав НАТО відвідали Гостомель. Фото: facebook.com/UA.EU.NATO

Глави місій держав НАТО відвідали Гостомель. Фото: facebook.com/UA.EU.NATO