22 вересня
Завантажити ще

Верховна Рада звільнила міністра Чернишова, який йде в “Нафтогаз”

Верховна Рада звільнила міністра Чернишова, який йде в “Нафтогаз”
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Верховна Рада звільнила Олексія Чернишова з посади міністра розвитку громад та територій. Проєкт ухвали №8173 підтримали 279 народних депутатів, повідомила LIGA.net.

Звільнення Чернишова підтримали 195 депутатів із “Слуги народу”, 16 – з “Платформи За життя та мир”, по 13 – з “Батьківщини”, “Відновлення України”, “За майбутнє”, “Довіри”, 6 – із “Голосу” та 10 позафракційних депутатів. Фракція "Європейської солідарності" утрималася.

Сам Олексій Чернишов залишив у своєму фейсбуці пост-подяку тим, з ким працював у Мінрегіоні два з половиною роки. Він зазначив, що разом вони завершували реформу децентралізації, впроваджували реформу у сфері містобудування та розвивали енергоефективність, готувалися до минулого та нинішнього опалювального сезону.

Вранці народний депутат Ярослав Железняк повідомив у телеграм-каналі, що комітет ВРУ з питань місцевого самоврядування одноголосно підтримав заяву про відставку Олексія Чернишова. Міністр зробив для комітету звіт про роботу, який подав особисто.

Під час засідання Чернишов підтвердив, що переходить до “Нафтогазу”. Він мотивовав це енергетичною небезпекою. Міністр розповів, що після його звільнення Верховною Радою Кабмін може розглядати питання щодо його потенційного призначення на нову посаду.

Попереднього главу "Нафтогазу" Юрія Вітренка уряд звільнив з посади у вівторок. Олексій Чернишов працював міністром розвитку громад та територій із березня 2020 року. До цього був головою Київської областної адміністрації.