Завантажити ще

Росія заявила про відновлення роботи "зернового коридору"

Росія заявила про відновлення роботи
Фото: REUTERS/Mehmet Emin Calsikan

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та Міноборони Росії заявили про відновлення роботи "зернового коридору".

Вдень 2 листопада Міноборони Росії заявило, що отримало "необхідні письмові гарантії з боку України про невикористання гуманітарного коридору та українських портів... для ведення бойових дій проти РФ". Відомство зазначило, що це вдалося завдяки участі ООН та сприянню Туреччині.

Президент Туреччини заявив про відновлення роботи "зернового коридору" на засіданні парламентської фракції правлячої Партії справедливості та розвитку, передає агентство “Анадолу”. Ердоган розповів, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу провів телефонну розмову з міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром. Шойгу повідомив, що постачання агропродукції "зерновим коридором" буде відновлено сьогодні, 2 листопада, з 12:00. У середу Реджеп Тайіп Ердоган також має намір обговорити "зерновий коридор" із президентом України Володимиром Зеленським.

"Зерновий коридор" забезпечує постачання агропродукції з портів України до Чорного моря. 29 жовтня Росія призупинила його дію, звинувативши Україну в атаці безпілотниками кораблів Чорноморського флоту та "цивільних суден, задіяних у забезпеченні безпеки «зернового коридору». 

30 жовтня у Мінінфраструктурі України заявили, що саботаж «зернового коридору» з боку Росії розпочався ще у вересні. 218 судів заблоковано. 31 жовтня в ООН заявили, що "зернова угода" залишається в силі всупереч заявам Росії.

Угода, яка розблокувала експорт українського зерна Чорним морем, діє до 22 листопада. Україна, Росія, ООН та Туреччина уклали її 22 липня. Згідно з умовами угоди, після 120 днів від дня підписання документ буде автоматично подовжено, якщо жодна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.