Завантажити ще

Росія висунула Україні умови щодо "зернової" угоди

Росія висунула Україні умови щодо
Фото: twitter.com/OlKubrakov

Міністерство оборони Росії заявило, що Москва не вийшла із "зернової угоди", а призупинила її дію до "прояснення" інциденту в Севастополі, який стався 29 жовтня. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- Федерація як основний учасник зазначених угод не виходить із них, а зупиняє їхню дію. У зв'язку з цим рух судів коридором безпеки є неприпустимим, оскільки українське керівництво та командування ЗСУ використовують його для ведення бойових дій проти Російської Федерації, - заявили в російському відомстві.

Російська сторона зажадала, щоб Україна прийняла додаткові зобов'язання про те, що не використовуватиме "зерновий коридор" для військових цілей.

- В умовах, які склались, не може бути й мови про гарантії безпеки будь-якого об'єкта на зазначеному напрямку до прийняття українською стороною додаткових зобов'язань не використовувати даний маршрут у військових цілях, - йдеться в повідомленні.

Також у Міноборони РФ розраховують на сприяння ООН у отриманні гарантій з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів для "ведення бойових дій проти росіян".