Завантажити ще

Кубраков: Через перекриття Росією "зернового коридору" експорт зерна неможливий

Кубраков: Через перекриття Росією
Фото: mintrans.news

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив про неможливість експорту українського зерна після того, як росіяни вирішили вийти із "зернової угоди". Про це він написав у Твіттері.

- Судно IKARIA ANGEL із 40 тис. тонн зерна мало вийти сьогодні з українського порту. Але через перекриття Росією «зерновий коридор» експорт неможливий, - написав міністр.

За його словами, дана агропродукція призначалася для жителів Ефіопії, які зараз перебувають на межі голоду. Через дії Росії доставити зерно не вдалося.

29 жовтня в Міноборони РФ заявили про призупинення участі в "зерновій ініціативі" через нібито обстріл Чорноморського флоту українськими захисниками та британськими фахівцями. Україна закликала відреагувати ООН та Туреччину, оскільки ці сторони підписували угоду з Москвою. В ООН та Туреччині закликали сторони утриматися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу роботу "зернового" коридору.

Британія відреагувала на звинувачення Росії, заявивши, що Москва намагається відвернути увагу від незаконного вторгнення до України. Країни ЄС також зажадали від росіян повернутись до виконання зобов'язань, взятих у рамках пописаної угоди.