Завантажити ще

Штайнмайєр оголосив, що Росія та Німеччина вступають в нову еру конфронтації

Штайнмайєр оголосив, що Росія та Німеччина вступають в нову еру конфронтації
Фото: President.gov.ua

Після візиту до України президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звернувся до німецького народу. Він заявив, що Росія і Німеччина вступають у нову еру конфронтації, та закликав співвітчизників переглянути своє колишнє ставлення до Росії.

- Сьогодні наші країни протистоять одна одній. Росія занурила і нас у Німеччині в новий час, у період відсутності безпеки, який, як ми думали, ми подолали, час, відзначений війною, насильством і втечею, побоюваннями щодо поширення війни в Європі, - передає слова Штайнмайєра «Укрінформ» з посиланням на німецьке видання Bild.

Закликаючи відмовитися від старих уявлень про Росію, президент Німеччини наголосив, що це особливо важливо для східної частини країни. Там мають усвідомити - Росія виступає проти Німеччини.

За словами Штайнмайєра, після об'єднання Німеччини у 1990 році він сподівався на мирне майбутнє, і не в останню чергу - завдяки тій ролі, яку відіграв останній керівник СРСР Михайло Горбачов. Але сьогодні ситуація змінилася: напавши на Україну 24 лютого, Росія створила «перелом епохи». Російську агресію Штайнмайєр назвав «атакою на всі уроки, що були зроблені з ХХ століття і двох світових воєн».

Вперше після повномасштабного російського вторгнення Франк-Вальтер Штайнмаєр прибув до України 25 жовтня. За повідомленнями німецьких ЗМІ, він пообіцяв Володимиру Зеленському швидке постачання нових німецьких систем протиповітряної оборони. У ході візиту в Чернігівську область він більше години провів в укритті разом із місцевими жителями.