Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У справі «Роттердам+» оголосили 15 нових підозр

У справі «Роттердам+» оголосили 15 нових підозр
Фото: t.me/sap_gov_ua

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 26 жовтня повідомили про підозру ще 15 осіб, причетних до введення та дії формули « Роттердам+ ». У результаті протягом 2018-2019 років споживачі електроенергії зазнали збитків на понад 20 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НАБУ та САП.

Серед підозрюваних колишні та чинні посадові особи НКРЕКУ та посадові особи групи приватних теплогенеруючих компаній, які "причетні до впровадження та застосування так званої формули "Роттердам+", зазначають правоохоронці.

- Слідство вважає, що у формулу "Роттердам+" було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій із порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд. гривень, - розповіли в НАБУ.

У ході розслідування цього факту з'ясувалося, що прийняти таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКУ умовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті отримали надприбутки. Як наслідок, відбулася безпідставна сплата всіма споживачами електроенергії коштів через зростання тарифів на електроенергію.

При цьому, додають у САП, інші члени НКРЕКУ "неналежно виконали свої службові обов'язки через недобросовісне ставлення до них та проголосували за затвердження так званої формули "Роттердам+", що надалі спричинило тяжкі наслідки державним та громадським інтересам".

Правоохоронці уточнили, що на сьогодні про підозру повідомлено 2 колишнім головам енергорегулятора, 6 колишнім та 3 чинним членам НКРЕКУ, чинному та колишньому працівникам комісії, а також чинному та колишньому посадовцям групи приватних теплогенеруючих компаній.

У НАБУ додали, що це другий епізод масштабного розслідування. Розслідування першого – про незаконну переплату понад 19 млрд грн – завершили у вересні 2022 року.

Новини по темі: Роттердам + НАБУ САП