Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Підозру оголосили київському судді, що не подала є-декларації через релігійні переконання

Підозру оголосили київському судді, що не подала є-декларації через релігійні переконання
Фото: кадр відео

Судді Київського окружного адміністративного суду Олександрі Брагіній, яка відмовилась подавати є-декларацію через релігійні переконання, оголосили підозру. Про це 26 жовтня повідомили НАЗК, НАБУ та САП.

- Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили судді Київського окружного адміністративного суду про підозру в умисному неподанні електронної декларації за 2020 рік… Розслідування факту неподання суддею декларації було проведено на підставі матеріалів Національного агентства з питань запобігання корупції, - йдеться на сайті НАЗК.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі зазначили, що про підозру повідомили за дорученням заступника генпрокурора – керівника САП.

У 2020 році Олександра Брагіна подала до НАЗК паперову декларацію за 2019 рік. За поясненнями судді, вона не могла отримати електронний цифровий підпис через релігійні переконання. НАЗК відмовилося прийняти декларацію, адже закон про запобігання корупції передбачає єдиний формат подання декларації – в електронній формі через реєстр.

Суддя подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва, і 3 липня ОАСК задовольнив його. 18 липня НАЗК успішно оскаржило рішення в Шостому апеляційному адміністративному суді. 

Юридична фундація DEJURE заявила, що Брагіна щодня ухвалює десятки рішень та підписує їх електронним підписом. Згідно з відомостями руху “Чесно”, під час Революції Гідності суддя ухвалила дві постанови, обмеживши право громадян на проведення зборів та мітингів у містах Бориспіль і Вишгород.

5 жовтня суддю Богдана Львова відрахували зі штату Верховного суду через російський паспорт.

Новини по темі: суддя Декларація НАПКА