Завантажити ще

Богдана Львова відрахували із штату Верховного суду через російський паспорт

Богдана Львова відрахували із штату Верховного суду через російський паспорт
Фото: facebook.com/Богдан Львов

Богдана Львова відрахували із штату Верховного суду. Про це 5 жовтня повідомив голова суду Всеволод Князєв.

- Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має голова суду, - процитували Князєва у фейсбуці суду.

Львова відрахували на підставі інформації СБУ, яка підтвердила наявність у судді громадянства Росії за даними реєстрів РФ.

Князєв зазначив, що це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та закону застосовуються вперше. Голова Верховного Суду додав, що Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ, однак сама ситуація серйозно шкодить авторитету суду.

15 вересня проєкт української редакції "Радіо Свобода" «Схеми» повідомив, що 55-річний суддя Богдан Львов перебуває у громадянстві Росії з 1999 року, а також має індивідуальний податковий номер в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби РФ з 2010 року.

16 вересня Львов заперечив інформацію на своїй сторінці у Facebook. 3 жовтня у Верховному суді повідомили, що СБУ підтвердила наявність у Богдана Львова громадянства РФ.

Суддя народився у Запоріжжі. За даними ЗМІ, його дружина народилася у Москві й має громадянство Росії. 

Фото: facebook.com/supremecourt.ua

Фото: facebook.com/supremecourt.ua