Завантажити ще

Омбудсмен Лубінець закликав запровадити санкції проти російського Червоного Хреста

Омбудсмен Лубінець закликав запровадити санкції проти російського Червоного Хреста

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вимагає виключити російське суспільство Червоного Хреста з міжнародної організації та заборонити використовувати емблему. Про це він написав у своєму Телеграм-каналі.

- Надсилаю звернення до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця та Міжнародний Комітет Червоного Хреста з такими вимогами: виключити російський Червоний Хрест з міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, заборонити використання емблеми Червоного Хреста та Червоного Півмісяця через імітацію віроломства та неправомірне її використання, - заявив Лубінець.

У своєму зверненні омбудсмен закликав організації визнати діяльність російського Червоного Хреста, що порушує Женевські конвенції та статут Міжнародної Федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Також він зажадав припинити міжнародне фінансування Російського Червоного Хреста та МКЧХ у Російській Федерації.

Відповідна заява від українського омбудсмена відбулася після того, як російський Червоний Хрест оголосив початок збору коштів на підтримку сімей росіян, чиї рідні були мобілізовані для війни проти України. Керівник російської організації Павло Савчук заявив, що солдати, що воюють проти України, "зіштовхуються з низкою труднощів, а їхні сім'ї відчувають потребу у фінансовій чи гуманітарній підтримці".