12 червня
Завантажити ще

Міністр оборони Румунії подав у відставку - він виступав за переговори з Росією

Міністр оборони Румунії подав у відставку - він виступав за переговори з Росією
Фото: Getty Images

Міністр оборони Румунії Василе Дінку подав у відставку через «неможливість» співпрацювати з президентом країни Клаусом Йоганнісом. Що саме унеможливлює таку співпрацю, політик не уточнив, але раніше він заявляв про неохідність територіальних поступок з боку України в обмін на мир із Росією. Про відставку Дінку повідомив у фейсбуці.

- Я виправдовую свій жест з точки зору неможливості співпраці з президентом Румунії, верховним головнокомандувачем армії. Я вважаю за необхідне піти з цієї посади, щоб жодним чином не завдавати шкоди процесам ухвалення рішень і програмам, які вимагають плавності усього ланцюга командування, і не блокувати низку проєктів, абсолютно необхідних для оптимального функціонування міністерства, - написав Дінку.

У коментарі румунському виданню Evenimentul Zilei Дінку уточнив, що він не обговорював свою відставку з президентом і на нього ніхто не тиснув. 

У Румунії Дінке звинувачують у посиленні російської пропаганди. На початку жовтня він заявив, що США, Європа та НАТО повинні долучитися до мирних переговорів, щоб швидше закінчити війну. За його словами, навіть заморожений конфлікт був би кращим за гарячу фазу війни. Цю заяву розкритикував президент Клаус Йоганніс.