3 жовтня
Завантажити ще

У ЗСУ назвали види іранських дронів, які Росія випускала по Україні

У ЗСУ назвали види іранських дронів, які Росія випускала по Україні
Фото: t.me/vitaliy_klitschko​

Спочатку війни в Україні зафіксовано три види дронів-камікадзе, які застосовували росіяни для атаки нашої країни – «Shahed-136», «Shahed-13» та «Mohajer-6». Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону заявив представник командування Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат.

- «Shahed» є різні: є 136, є 131, який значно менший. Має невелику бойову частину, і теж на нього потрібно витрачати деякі ресурси. Крім цих, звісно, є ще ударні Mohajer-6. Їх збито не менше чотирьох. Один уцілів, і його вивчають наші спеціалісти, – повідомив Ігнат.

За його словами, всього з 13 вересня українськими містами та селами росіяни випустили 273 іранських дронів.

- На сьогоднішній день, з моменту першого застосування дрону-камікадзе – у Куп'янську в Харківській області 13 вересня, станом на сьогоднішній день ми вже маємо збитих 273 "Шахедів-136", - зазначив він.

Іран постачає зброю Росії, яку противник застосовує для атаки нашої країни. 19 жовтня Верховна Рада засудила сприяння Тегерану збройної агресії РФ проти України. Також нардепи закликали уряд скасувати всі чинні двосторонні договори між Україною та Іраном, якими передбачено лібералізацію візового режиму. До цього МЗС позбавило акредитації в Україні посла Ірану та скоротило кількість дипломатів у посольстві.

Дії Ірану також розкритикували низку інших країн. Євросоюз ввів проти країни санкції - під обмеження потрапили три фізичні та одна юридична особа. Слідом за ЄС санкції проти трьох іранських генералів та компанії-виробника дронів запровадила Великобританія.