21 липня
Завантажити ще

Росіяни відмовилися повертати дітей, вивезених з Енергодару "на відпочинок"

Росіяни відмовилися повертати дітей, вивезених з Енергодару
Фото: from-ua.com

Енергодарським батькам почали надходити повідомлення, що відправлені "на відпочинок" їхні діти "затримаються" в Росії на невизначений термін. Про це повідомив мер Енергодару Дмитро Орлов у своєму Телеграм-каналі.

- Деякі батьки, які незважаючи на повномасштабну війну нещодавно відправили з Енергодару та навколишніх сіл своїх дітей до Краснодарського краю Росії, вже почали отримувати тривожні повідомлення. Окупанти поставили їх перед фактом, що діти «затримуються на відпочинку в Росії на невизначений термін», наказали передати теплі речі та «заспокоїли», що діти ходитимуть там до школи, – написав Орлов.

За його словами, такі заяви є ознаками того, що українські діти стали заручниками росіян.

- На жаль, сталося саме те, ймовірність чого ми припускали. Фактично діти зараз заручники терористів. І якщо одну частину батьків це зовсім не лякає, то інша відверто шокована таким розвитком подій, – наголосив градоначальник.

Про те, що російські окупанти почали вивозити дітей із тимчасово окупованого Енергодару на територію Росії, стало відомо в середині жовтня. Батькам росіяни заявили, що везуть дітей на "відпочинок" до Краснодарського краю. Тоді мер міста Дмитро Орлов попередив батьків, які погодилися відправити дітей до РФ, що будь-якої миті лінія фронту на Запорізькому напрямках може бути перерізана, а наступні інтенсивні бої заблокують усі шляхи назад.