1 квiтня
Завантажити ще

Резніков: Україна у прямому контакті з Маском, проблем зі зв'язком StarLink немає

Резніков: Україна у прямому контакті з Маском, проблем зі зв'язком StarLink немає
Фото: REUTERS

Міністр оборони Олексій Резніков упевнений, що проблем із обслуговуванням терміналів супутникового зв'язку StarLink в Україні виникнути не повинно. Він запевнив, що влада підтримує прямий зв'язок із засновником SpaceX Ілоном Маском. Про це пише Politico.

Міністр розповів, що Київ вийшов на зв'язок з Ілоном Маском, щоб знайти вихід із ситуації з оплатою терміналів, які відіграють значну роль на полі бою для українських сил. Резніков зазначив, що контактувати з Маском взявся міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

- Він відповідає за цифровізацію та має прямий зв'язок з Ілоном Маском. У них особисте спілкування, і Михайло дуже позитивно оцінив ситуацію під час їхнього останнього обговорення цього питання, - сказав Резніков.

Резніков додав, що якщо питання грошей знову підніматиметься, то у Києва "є щонайменше три джерела: кошти з пакету підтримки від Пентагону, з Європи або від приватних донорів". Він також запевнив, що незалежно від фінансування Україна продовжить спілкування на технічному рівні з компанією Ілона Маска.

14 жовтня Маск заявив, що вирішив відмовитись від фінансування Starlink в Україні. За його словами, компанія не може фінансувати існуючу систему нескінченно, і відправити ще кілька тисяч терміналів, які використовують дані до 100 разів більше, ніж звичайні домогосподарства, буде "нерозумно". Також SpaceX відправила листа до Пентагона з пропозицією фінансувати щомісяця послуги Starlink в Україні. Вже наступного дня Маск передумав.