Завантажити ще

Фінляндія зведе паркан на кордоні з Росією

Фінляндія зведе паркан на кордоні з Росією
Фото: Merja Partanen с сайта Pixabay

Фінські парламентські партії підтримали зведення паркану на східному кордоні з Росією під час зборів, скликаних прем'єр-міністром країни Санною Марін. Про це повідомляє видання Yle

«На парламентських зборах уряд хотів заручитися широкою політичною підтримкою, ухвалюючи рішення про зведення дорогого паркану. Партії одноголосно підтримали проєкт. Особливо опозиційні партії – "Центр", "Справжні фіни" та "Християнські демократи" – квапили його початок», - пише Yle.

Передбачається, що захисний паркан закриє 10-20% східного кордону країни. Він обійдеться фінському бюджету в 139 мільйонів євро. Місцева прикордонна служба стверджує, що паркан реально звести до початку наступного літа.

«Паркан на кордоні з Росією необхідний передусім для контролю за можливим масовим незаконним перетином кордону Фінляндії», - ретранслює позицію фінського уряду Yle.

Фінляндія займає досить жорстку позицію щодо Росії. Наприкінці вересня стало відомо, що  країна суттєво обмежила в’їзд росіян та посилила правила видачі віз. У липні 2022 року Фінляндія і Швеція підписали протокол про вступ в НАТО