Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

СБУ: керівництво «Антонова» не вжило усіх заходів для збереження «Мрії»

СБУ: керівництво «Антонова» не вжило усіх заходів для збереження «Мрії»
Фото: Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Керівництво державного підприємства «Антонов» не вжило усіх необхідних заходів для збереження АН-225 «Мрія». Про це 18 жовтня повідомила Служба безпеки України.

- Співробітники СБУ спільно з представниками Офісу Генпрокурора провели низку обшуків у рамках відповідного кримінального провадження. Розслідування встановило, що службові особи, незважаючи на застереження державних органів, не вжили належних заходів для збереження літака, - йдеться у телеграм-каналі служби.

Також у ході розслідування встановили, що “окремі працівники підприємства тривалий час перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони літовища”. Усе це призвело до знищення АН-225 та ще кількох літаків.

У СБУ розповіли, що наразі вивчаються додаткові деталі справи та проводяться експертизи. Після них будуть прийняті подальші процесуальні рішення.

Довідка

27 лютого державний концерн "Укроборонпром" повідомив, що на аеродромі у Гостомелі російські окупанти знищили флагман української авіації Ан-225 «Мрія». Наприкінці березня "Укроборонпром" відсторонив директора "Антонова" Сергія Бичкова від посади. 4 квітня очільник концерну Юрій Гусєв звільнив його.

19 липня Офіс генпрокурора повідомив Сергію Бичкову про підозру за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Він безпідставно включив до переліку працівників підприємства, що відряджалися за кордон, свого близького родича.

13 жовтня в Офісі генпрокурора у відповідь на запит "Укрінформу" повідомили, що СБУ в рамках кримінального провадження перевіряють службовців "Антонова" щодо імовірної співпраці з Росією, що могло призвести до знищення найбільшого у світі літака Ан-225 "Мрія".