5 червня
Завантажити ще

Україна дала Червоному Хресту три дні на відправлення місії до Оленівської колонії

Україна дала Червоному Хресту три дні на відправлення місії до Оленівської колонії
Фото: President.gov.ua/

Голова Офісу президента Андрій Єрмак вимагав від Міжнародного комітету Червоного Хреста відправити свою місію до Оленівської колонії, де утримуються українські захисники. Про це повідомляється на сайті голови держави.

- Закликаю, щоб не пізніше ніж за три дні місія Червоного Хреста з представниками міжнародних медіа прибула до України, навіть якщо до цього терміну не отримаєте підтвердження з боку Росії. А ми впевнені, що Росія не зацікавлена в тому, щоб правда була відома. Ми закликаємо надіслати місію, яка перебуватиме на лінії фронту, поки Росія не видасть ці дозволи, - заявив Єрмак у ході онлайн-зустрічі з представниками міжнародних організацій.

Єрмак підкреслив, що для України надзвичайно важливим є питання щодо умов утримання українських полонених, яких росіяни утримують на тимчасово окупованих територіях.

- Сьогодні в центрі Європи, на жаль, щохвилини та щогодини проходять жахливі речі, знову існують концтабори, і про це неможливо мовчати, - сказав він.

Як зазначив голова ОП, Україна зі свого боку готова надати будь-яке сприяння для приїзду місії МКК до Оленівки. Єрмак закликав вирішити це питання до 17 жовтня, в іншому випадку Україна буде застосовувати всі можливі інформаційні та дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця. За його словами, Київ спільно з країнами-союзниками зможе сформувати експертну групу для виконання місії, яку має виконати Червоний Хрест.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні нагадав, що Червоний Хрест – це міжнародна організація, яка має зобов'язання і вони мають виконуватись.

– Є Оленівка. Фактично концтабір, у якому утримують наших полонених. Потрібен доступ до них, як це зумовлювалося. Червоний Хрест може це здійснити. Але треба намагатися це здійснити. Україна готова сприяти цьому, – зазначив Зеленський.

За його словами, місія Червоного Хреста могла б вирушити до Оленівки на зразок місії МАГАТЕ, яка відвідала Запорізьку АЕС.