Завантажити ще

НАТО розпочинає навчання з ядерного стримування

НАТО розпочинає навчання з ядерного стримування
Фото: REUTERS/Fabian Bimmer

НАТО проводить щорічні ядерні навчання Steadfast Noon («Стійкий полудень»), які триватимуть два тижні. Як повідомляє агентство Reuters, у них візьмуть участь 14 країн і до 60 літаків, у тому числі й стратегічні бомбардувальники США B-52 Stratofortress.

Тренувальні польоти проходитимуть над Бельгією, Північним морем та Великобританією. При цьому Північноатлантичний альянс наголошує: бойові бомби в цих навчаннях не використовуватимуться.

- Навчання, які триватимуть до 30 жовтня, є рутинними навчаннями, що повторюються, і не пов'язані з будь-якими поточними світовими подіями, - йдеться в заяві Альянсу. Це перевірка того, наскільки Альянс готовий до можливої ядерної атаки.

Однак рішення про початок навчань НАТО було ухвалено саме на тлі напруженості після загроз Росії щодо завдання ядерних ударів по Україні. Цей «останній аргумент» РФ висловила після того, як її армія почала зазнавати великих поразок у війні на території України.

При цьому в самій Росії також розпочалися щорічні ядерні навчання «Гром», у яких беруть участь бомбардувальники, підводні човни та ракети-носія ядерної зброї. Зоною навчань, ймовірно, стане Баренцеве море, де вже закрито кілька районів руху суден.

Новини по темі: НАТО вчення ядерное оружие