Завантажити ще

У МЗС України спростували евакуацію посольства Сербії - поїхали ще в березні

У МЗС України спростували евакуацію посольства Сербії - поїхали ще в березні
Фото: Embassy of Serbia in Kyiv

Посольство Сербії не евакуюється з Києва до Белграду, тому що зробило це ще в березні. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко. 

- Насправді сербське посольство виїхало із України на початку березня і відтоді не поверталося. Співробітники дипмісії працюють з Белграда, - написав він.

Ніколенко заявив, що “дезу” про закриття посольства Сербії в Києві запустила Росія, а деякі українські ЗМІ зробили її новиною. 

- Всім давно відома мораль: не підхоплюйте наосліп «новини» із російських медіа. Спочатку перевіряйте в офіційних джерелах, - додав речник МЗС.

На питання у коментарях, що відбувається з посольствами Єгипту, Китаю, Казахстану та Узбекистану, Олег Ніколенко відповив, що вони працюють в Україні.

За інформацією видання "Європейська правда", інформація про посольство Сербії з'явилася на російських сайтах Ura.ru, EADaily та "Царьград". На сайті посольства дійсно оприлюднено інформацію про тимчасове закриття посольства та перенесення роботи до Белграда, але без зазначення дати публікації. 

- Не виключено, що новина про закриття посольства Сербії була запущена у інформаційний простір свідомо, для створення враження про посилення загроз для Києва, - пише сайт.

За даними телеграм-каналу “Бабель”, спершу інформація з’явилася в російських пабліках, згодом її підхопили англомовні твіттери, а потім - українські видання. Перевірка кеш сторінки посольства через вебархів показала, що повідомлення з’явилося не пізніше 3 квітня. 

Багато посольств евакуювалися до або на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Дипломати почали повертатися до Києва ближче до кінця весни після визволення Київської області.

Фото: t.me/babel

Фото: t.me/babel

Новини по темі: посольство Сербія фейк