Завантажити ще

НАТО проведе ядерні навчання - участь візьмуть 14 країн

НАТО проведе ядерні навчання - участь візьмуть 14 країн
Фото: nato.int

Північноатлантичний Альянс оголосив проведення навчань з ядерного стримування "Steadfast Noon", які триватимуть 13 днів. Розпочнуться заходи 17 жовтня на північному заході Європи. Про це повідомляє прес-служба НАТО.

-У навчаннях візьмуть участь 14 країн та до 60 літаків різних типів, у тому числі винищувачі четвертого та п'ятого поколінь, а також літаки-розвідники та літаки-заправники. Як і попередні роки, візьмуть участь американські дальні бомбардувальники B-52. Навчальні польоти проходитимуть над Бельгією, яка приймає навчання, а також над Північним морем та Великобританією – йдеться у повідомленні.

В Альянсі заявили, що захід Steadfast Noon проводиться щорічно країнами НАТО, а терміни їхнього проведення не пов'язані з ядерними загрозами РФ.

- Ці навчання допомагають забезпечити безпеку, надійність та ефективність засобів ядерного стримування Альянсу, - заявила офіційний представник НАТО Оана Лунгеску.

З початку війни проти України Росія неодноразово натякала на застосування ядерної зброї. За даними ЗМІ, на початку жовтня Росія перекинула стратегічні бомбардувальники, здатні нести ядерні заряди на військову базу Оленья на Кольському півострові біля кордону Норвегії. Водночас, журналісти не виключають, що ці маневри можуть бути пов'язані з традиційними російськими навчаннями "Гром".

Новини по темі: НАТО вчення ядерное оружие