24 березня
Завантажити ще

Байден – про резолюцію Генасамблеї ООН: Світ надіслав чіткий сигнал

Байден – про резолюцію Генасамблеї ООН: Світ надіслав чіткий сигнал
Фото: ELIZABETH FRANTZ/REUTERS

Резолюція Генасамблеї ООН із засудженням анексії Росією українських територій є такою, що «як ніколи демонструє єднання світу в неприйнятті дій РФ». Таку думку виказав президент США Джо Байден, слова якого цитуює Білий дім. 

- Сьогодні переважна більшість світу - нації з усіх регіонів, великих і малих, які представляють широкий спектр ідеологій і урядів - проголосували за захист Статуту ООН і засудили незаконну спробу Росії силою анексувати українську територію. 143 країни виступили на боці свободи, суверенітету та територіальної цілісності, - сказав Байден.

Він додав, що лише 4 країни вирішили стати на бік Росії - Білорусь, КНДР, Нікарагуа та Сирія. І наголосив, що РФ не може силою змінювати кордони.

- Ставки цього конфлікту очевидні для всіх - і світ надіслав чіткий сигнал у відповідь: Росія не може стерти з карти суверенну державу. Україна має такі ж права, як і будь-яка інша суверенна держава, - сказав Байден.

За його словами, світ «продемонстрував, що він більш, ніж будь-коли, згуртований і сповнений рішучості залучити Росію до відповіді за її порушення».

Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) 12 жовтня ухвалила резолюцію, яка засуджує незаконну анексію Росією території чотирьох областей України.