15 червня
Завантажити ще

Зеленський підписав указ про блокування активів Януковича, Курченка, Лебедєва, Дерипаски

Зеленський підписав указ про блокування активів Януковича, Курченка, Лебедєва, Дерипаски

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо блокування активів колишніх українських чиновників та політиків. Відповідний документ опубліковано на сайті голови держави.

- Ввести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 12 жовтня 2022 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться в указі.

Згідно з указом, в Україні заблокують активи екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра оборони Павла Лебедєва, українського бізнесмена Сергія Курченка, а також російського бізнесмена Олега Дерипаски. Внесені зміни до рішення РНБО передбачають тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися належними активами, а також активами, до яких вони можуть прямо чи опосередковано вчиняти дії. Обмеження діятимуть упродовж 10 років.

До цього введені проти Януковича, Лебедєва, Дерипаски та Курченка санкції передбачали лише обмеження на право користування майном, яке безпосередньо належить їм. 12 жовтня на засіданні РНБО було ухвалено внести зміни до обмежень.