Завантажити ще

Розвідка: росіяни намагалися зв'язатися з директором Baykar від імені Шмигаля

Розвідка: росіяни намагалися зв'язатися з директором Baykar від імені Шмигаля

Українські спецслужби зірвали провокацію проти генерального директора турецької компанії Baykar Defence Халюка Байрактара. Росіяни намагалися з ним провести розмову від імені прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, але їм завадили наші силовики. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки.

- Розмова велася від імені українського прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, відеозображення якого, власне, було створено за допомогою технології deepfake. Щоправда, замість очікуваної розмови з паном Халюком, росіянам "пощастило" поспілкуватися з не менш фейковим "секретарем компанії Baykar", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, підготовка провокаторів була низького рівня, оскільки у розмові вони кілька разів викрили себе.

- У тому числі через незнання правильної вимови стійкого вислову «бабине літо», яке вони вимовляли як російське «бабьє лєто», - наголосили у розвідці.

Українські спецслужби впевнені, що провокацію було створено з метою спроби дискредитації співпраці між Україною та Туреччиною. Наприкінці розмови російським оперативникам було повідомлено, що вони викриті та будуть притягнуті до відповідальності.