26 березня
Завантажити ще

Справа не в грошах: турецька компанія Baykar підтвердила, що Росія не отримає безпілотники

Справа не в грошах: турецька компанія Baykar підтвердила, що Росія не отримає безпілотники
Фото: Getty Images

Турецька компанія Baykar підтвердила, що не продаватиме безпілотники Bayraktar  Росії, навіть за великі гроші. Про це брати Халук та Сельчук Байрактар сказали в інтерв'ю Російській службі BBC.

– Гроші не є для нас пріоритетом. Гроші та матеріальні ресурси ніколи не були метою нашого бізнесу. З Україною наша дружба та співпраця тривають уже багато років. Тому скільки грошей нам не пропонували, чесно кажучи, не може бути й мови про те, щоб у цій ситуації передати їм їх [Москві дрони]. У цей період вся наша підтримка є повністю на боці України. Оскільки у нас дуже міцний зв'язок, і Україна зазнає дуже несправедливої, агресивної та необґрунтованої атаки. І тому ніщо не затьмарить нашої співпраці з Україною, незалежно від того, яку суму буде запропоновано, наша позиція з цього приводу зрозуміла, - сказав Халук Байрактар.

На питання, хто все ж таки вирішує, кому постачати військові дрони, Халук відповів, що це рішення як компанії, так і турецької держави - молодший із братів Байрактар Оздемір Байрактар одружений із дочкою президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Власники компанії Baykar нагадали, що системи Bayraktar використовуються в Україні з 2018 року. 2020 року Халук Байрактар отримав український орден "За заслуги" з рук президента Володимира Зеленського.

- Коли почалася війна, ми відправили десять вантажівок гумдопомоги, чи то продовольчу допомогу, дитяче харчування чи предмети гігієни. Україна – це країна, з якою у нас тісні стосунки. Ми поділяємо біль українців і цінуємо їхній успішний захист своєї землі та їхню героїчну боротьбу, - сказав Халук Байрактар.

За словами Халука, фахівці компанії навчили багатьох українських військових керувати дроном Bayraktar TB2, а нещодавно в результаті російської атаки загинув офіцер української армії, що подружився з братами, - оператор БПЛА. Він помер у результаті поранення, представники компанії Baykar були присутні на його похороні, і брати хочуть допомогти його сім'ї.

У квітні Росія вперше поскаржилася Туреччині на продаж Україні безпілотників Bayraktar TB2, які разом із американськими HIMARS стали найефективнішою зброєю у війні з російськими окупантами.

Халук Байрактар показує український орден.

Халук Байрактар показує український орден.